ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ନୁହେଁ, ଇଜ୍ଜତ ଦରକାର : ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

https://www.facebook.com/nnsodia/videos/267154983995629/?t=5

ପୁରୀ /ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍ଗୀନ ହୋଇପଡିଛି । ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ମାନେ ଅଟୋରେ, ବାଟରେ , ପୋଲ ତଳେ ପ୍ରସବ କରୁଛନ୍ତି । ଦୁଷ୍କର୍ମ ବଢିବଢି ଚାଲିଛି । ନବୀନ ବାବୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ମୁହଁକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ନୁହେଁ ଇଜ୍ଜତ ଦରକାର ବୋଲି ମହିଳାମୋର୍ଚ୍ଚାର ପ୍ରତିନିଧି ସଭାରେ ଯୋଗଦେଇ କହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ଏଥିସହିତ ଆଜିର ସମାବେଶରେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ସ୍ଲୋଗାନରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପରିବର୍ତନର ଲକ୍ଷଣ ବାରି ହୋଇପଡୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ । ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧି ସଭାରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାର ପରିବର୍ତନ ପାଇଁ
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କହିଛନ୍ତି । ଏହାର ନେତୃତ୍ୱ ଓଡିଶାର ମା ଓ ଭଉଣୀ ମାନେ ନେବେ । ପୁରୀର ବଡଦାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ମା ଗୁଣ୍ଡିଚାରାଣୀଙ୍କ ପାଦତଳେ ଆଜି ମହିଳା ମାନେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ନିଜର ହକ୍ ମାଗିବା ପାଇଁ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ସରକାର ବନିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
କହିଥିଲେ ମୋ ସରକାର ଗରିବ, ମହିଳା, ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ସମର୍ପିତ ସରକାର । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ କହିଲେ ଉଜ୍ଜଳା ଯୋଜନାରେ ଓଡିଶାରେ ୩୪ ଲକ୍ଷ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗ୍ୟାସ ମିଳିଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏକଥା କହିବା ପରେ ଓଡିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଥଟ୍ଟା କରିଥିଲେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅସହିଷ୍ଣୁ ହୋଇପଡୁଛନ୍ତି । ମହିଳା ମାନଙ୍କ ସ୍ୱଚ୍ଛଭାରତ ଯୋଜନାରେ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଲାଲକିଲାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ମା, ଉଭଣୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆମ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ କରୁନାହାନ୍ତି । ଏକଥା କହିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବାଧିଲା । ଆଉ ସେ ଉଜ୍ଜଳା ଯୋଜନାରେ ଦୁର୍ନୀତି କଥା ଉଠାଇଲେ । ଏ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆହ୍ୱାନ କରି କହିଲେ ଯେ, ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୩୪ ଲକ୍ଷ ମୋଦି
ଗ୍ୟାସ ମା ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କୁ ମିଳିଛି । ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୫୦ ଲକ୍ଷରେ ପହଁଚିବ । ଦିନ ଠିକ୍ କରନ୍ତୁ, ଗାଁ ଠିକ୍ କରନ୍ତୁ, ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ହେଲେ ଭଲ ହେବ । ସେ ଘରକୁ ସାଥି ହୋଇ ଯିବା ମୋଦି ଗ୍ୟାସ ଯୋଗୁ ମା ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ଜାଣିପାରିବା ବୋଲି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ।\ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୧ ଟଙ୍କିଆ ଚାଉଳରେ ମୋଦି ସରକାର ୨୯ ଟଙ୍କା ଦେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ ନବୀନ ବାବୁ ଏ ଚାଉଳକୁ କଟକର ମେୟର, ନିଜର ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାଂଟୁଛନ୍ତି ଏହା ହେଉଛି
କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟରେ ଫରକ । ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ବଢିଚାଲିଛି । ୩ ଦିନ ତଳେ କୋଟଗଡରେ ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଗଲା । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୫ ଲକ୍ଷ ଘୋଷଣା କରି ବସିଗଲେ । ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ପୋଷଣ ମିଳୁନାହିଁ । ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସଠିକ ଢଙ୍ଗରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନି । ୧୫ ଟି ଜିଲାରେ ବାଙ୍ଗରା ପିଲା ଓ କମ୍ ଓଜନର ପଲା ଜନ୍ମ ହେଇଛନ୍ତି । ଏହା ପ୍ରତି ସରକାରଙ୍କ ନଜର ନାହିଁ । ଏ ସରକାର ବଧିର ସରକାର ା ନବୀନ ସରକାର କାନରେ ତୁଳା ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ।

ମତାମତ ଦିଅନ୍ତୁ

Please enter your comment!
Please enter your name here